Odbiorniki marki TECSUN cechują się bardzo przemyślaną architekturą i funkcjami oraz doskonałymi parametrami odbiorczymi, co potwierdzają liczne recenzje i testy w prasie specjalistycznej oraz opinie użytkowników.
silicon_logo
Producent słynie nie tylko z jakości, ale również z innowacyjności swoich produktów. Firma jako pierwsza na świecie rozpoczęła produkcję odbiorników radiowych opartych na znakomitych układach DSP (Digital Signal Processing – tłum. cyfrowa obróbka sygnałów) serii Si47xx znanej amerykańskiej firmy Silicon Labs. Układy te zapewniają doskonałą czułość i selektywność, znacznie poprawiony stosunek S/N sygnału użytecznego do szumów w odbiornikach radiowych oraz wysokiej jakości czysty dźwięk odbieranych stacji.
 .
si

Dokładny odczyt siły sygnału podawany w dBμ oraz stosunek siły sygnału użytecznego do szumu S/N podawany w dB wskazuje, że odbiorniki te adresowane są do najbardziej wymagających i zaawansowanych hobbystów nasłuchu radiowego.TECSUN jest również właścicielem opatentowanego systemu wyszukiwania stacji ETM (Easy Tuning Mode). Standardowe mechanizmy wyszukiwania stacji ATS (Auto-Tuning Storage) zapisują automatycznie w pamięci tylko stacje o silnym i stabilnym sygnale. Natomiast funkcja ETM doskonale radzi sobie z wyszukiwaniem nawet słabych i niestabilnych sygnałów. Ponadto ETM zapisuje znalezione stacje w osobnej pamięci, nie nadpisując ich w banku pamięci stałej, co przydaje się na przykład podczas wyjazdów. Ze skanowania ETM warto również skorzystać prowadząc nasłuch fal krótkich o różnych porach dnia z uwagi na zróżnicowane warunki propagacji fal radiowych.

TECSUN wyprodukował też pierwszy na świecie przenośny odbiornik globalny wyposażony w technologię Bluetooth (model PL398BT) do przesyłania muzyki, strumienia informacji czy podcastów z zewnętrznego źródła sygnału jakim może być np. telefon komórkowy, komputer czy tablet.

W katalogu produkowanych urządzeń znajdziemy przede wszystkim najwyższej klasy globalne odbiorniki radiowe pokrywające swoim zakresem odbioru wszystkie pasma radiofoniczne od fal długich przez średnie, krótkie i UKF. Umożliwiają one odbiór rozgłośni radiowych z całego świata. Najbardziej rozbudowane modele odbiorników adresowane są do grupy hobbystów, nasłuchowców i krótkofalowców. Umożliwiają m.in. odbiór emisji jednowstęgowej SSB na falach krótkich i prowadzenie nasłuchu amatorskich pasm dla krótkofalowców, dekodowanie nadawanych emisji cyfrowych, odbiór pasma radia CB, czy nasłuch pasma lotniczego.