PL-880

Odbiornik Tecsun PL-880 jest najnowszym produktem firmy, bardzo zaawansowanym zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i dostępnych funkcji.
W porównaniu do modelu PL-660, dzięki dodatkowemu układowi DSP, łatwiejszy stał się odbiór na falach krótkich modulacji jednowstęgowej SSB z możliwością wybrania wstęgi USB/LSB oraz szerokości toru odbiorczego. Dzięki temu odbiornik doskonale nadaje się do nasłuchu wszystkich krótkofalarskich pasm amatorskich (160m-10m, SSB i CW). Dostępne są teraz dla odbioru emisji SSB filtry zawężające pasmo odsłuchu  o wartościach 4, 3, 2.3, 1.2 i 0.5 kHz, co pozwala lepiej wyeliminować zakłócenia i pobliskie stacje. Dla miłośników telegrafii bardzo ważny będzie filtr o szerokości 500Hz. Dla odbioru emisji AM dostępne są filtry o szerokości 9, 5, 3.5 i 2.3 kHz.

PL-880 to wysokiej klasy sprzęt dla miłośników odbioru stacji broadcastingowych (rozgłośni radiowych) z całego świata na falach krótkich, średnich i długich. Nowy model PL880 zapewnia doskonały dźwięk. Wielu użytkowników oraz testy prasy specjalistycznej oceniają, że PL880 zapewnia zdecydowanie najlepszy dźwięk spośród dostępnych aktualnie na rynku odbiorników przenośnych.

Odbiornik ten polecany jest również dla żeglarzy – umożliwia odbiór komunikatów meteorologicznych oraz map pogodowych nadawanych emisją RTTY za pomocą dołączonego przez kartę dźwiękową komputera .
PL880 odbiera również bardzo dobrze pasmo CB radio, w tym popularny kanał drogowy 19.
Dla emisji SSB i CW możliwe jest dokładne dostrojenie się do stacji osobną gałką z dokładnością do 10 Hz ! Istnieje również możliwość wprowadzenia częstotliwości cyframi z klawiatury. Odbiór SSB umożliwia bardzo dobry odsłuch radiostacji amatorskich pracujących na wszystkich pasmach KF porównywalny z krótkofalarskimi transceiverami. Posiada również przełącznik DX/Normal/Local (3-pozycyjny przełączany tłumik sygnału) oraz przełącznik barwy dźwięku Bass/Treble (wysokie i niskie tony).

Inne przydatne funkcje to : duży wielofunkcyjny wyświetlacz LCD z odczytem częstotliwości, siły sygnału, wygodna pełna klawiatura numeryczna, funkcje wyprowadzone na zewnętrzne przyciski i gałki, funkcja automatycznego wyłączania po zadanym czasie, 3050 definiowalnych pamięci, automatyczne i ręczne skanowanie, blokada przycisków, osobne wyjście liniowe audio line-out, gniazdo zewnętrznej anteny KF.

Dostępna jest również funkcja Auto Sorting Memory, która umożliwia automatyczne organizowanie i sortowanie komórek pamięci włącznie z usuwaniem duplikujących się częstotliwości (bardzo użyteczna funkcja).

Kolejną nowością jest zasilanie odbiornika z pojedynczego ogniwa LI-ION typu 18650 o pojemności 2000mAh. Dzięki temu zapewniona jest długotrwała praca odbiornika. Wygodę również poprawia wbudowany układ ładowania, dzięki czemu nie trzeba wyjmować ogniwa z odbiornika. Zasilanie zewnętrzne odbywa się poprzez gniazdo mini USB.

Dokładny odczyt siły sygnału podawany w dBμ oraz stosunek siły sygnału użytecznego do szumu S/N podawany w dB wskazuje, że odbiorniki te adresowane są do najbardziej wymagających i zaawansowanych hobbystów nasłuchu radiowego. Bardzo długa antena teleskopowa (100cm) oraz wejście dla anteny zewnętrznej zapewnią dobry odbiór nawet najsłabszych sygnałów.

PL-880 zapewnia doskonałe parametry odbiorcze, bardzo dobry dźwięk audio dzięki dużemu wysokiej jakości wbudowanemu głośnikowi, a przy tym bardzo łatwą i wygodną obsługę.

Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych i najlepiej wyposażonych (funkcje, możliwości) przenośnych odbiorników globalnych na rynku.

W zestawie: odbiornik, słuchawki stereo, pokrowiec zapinany na suwak, kabel USB, akumulator LI-ION 18650, dodatkowa drutowa antena na pasma KF, duża radiowa mapa świata, pełna instrukcja w języku polskim.

Odbiornik dostępny jest w kolorze czarnym.

Specyfikacja techniczna odbiornika:

– zakres odbieranych częstotliwości: FM: 64–108 MHz (stereo); LW: 100–519 kHz; MW: 522–1710 kHz (wybór kroku 9 kHz lub 10 kHz); SW: 1711–29999 kHz

– cyfrowa obróbka dźwięku DSP
– potrójna przemiana częstotliwości zapewnia wysoką czułość i selektywność
– odbiór emisji jednowstęgowej SSB z możliwością wybrania górnej lub dolnej wstęgi bocznej (USB/LSB)
– precyzyjne dostrojenie dla SSB z dokładnością do 10 Hz
– cyfrowe filtry o szerokości 9, 5, 3.5, 2.3 kHz dla AM
– cyfrowe filtry o szerokości 4, 3, 2.3, 1.2, 0,5 kHz dla SSB/CW
– funkcja ATS (Auto Tuning Storage) dla pasma FM, MW, LW i SW
– liczba komórek pamięci: 3050 w 25 bankach
– wielofunkcyjny podświetlany wyświetlacz LCD pokazujący m.in. dokładną częstotliwość i siłę sygnału
– zegar elektroniczny (format 12/24 h) z alarmem i funkcją sleep timer
– przełączany tłumik antenowy (DX/Normal/Local)
– przełącznik barwy dźwięku (Treble/Bass)
– wzmacniacz audio klasy AB
– wysokiej jakości wbudowany głośnik (mono) oraz wyjście słuchawkowe (stereo) i wyjście liniowe line-out
– bardzo długa antena teleskopowa (100cm) oraz wejście dla anteny zewnętrznej
– wbudowany układ ładowania akumula Li-ION
– zasilanie: akumulator Li-ION 18650 lub zewnętrzne źródło zasilania USB 5V 500mA
– wymiary: 192 x 113 x 33 mm (L x H x W)
– waga: 520g (bez baterii)

Sugerowana cena detaliczna : 945,00 zł brutto