PL-390

Wysokiej klasy odbiornik globalny z głośnikami stereo !

Model PL-390 odbiera zakres fal długich, średnich, krótkich oraz UKF – emisje AM i FM.

Zbudowany jest w oparciu o układ serii si4734  produkowany przez Silicon Labs w USA z wykorzystaniem najnowszej techniki DSP (Digital Singal Processing). Dzięki efektywnemu układowi cyfrowej obróbki sygnału  odbiornik zapewnia niespotykane dotąd w tej klasie urządzeń doskonałe parametry odbiorcze .  Układ poprawia zarówno czułość odbiornika, selektywność, stosunek S/N sygnału użytecznego do szumu jak również skutecznie separuje zakłócenia.
Odbiornik posiada opatentowany system wyszukiwania stacji ETM (Easy Tuning Mode).
 

Odbiornik wyposażony jest w dwa głośniki – zapewnia doskonałą jakość odbioru stereo, jak również dzięki wejściu line-in  możliwość podłączenia do wbudowanych głośników zewnętrznego źródła sygnału audio – np. odtwarzacza MP3, CD, telefonu, czy komputera. 

PL-390 szczególnie polecany jest dla wymagających radiosłuchaczy pasma UKF FM.

ETM (Easy Tuning Mode).

Funkcja jest podobna do stosowanej wcześniej ATS (Auto-tuning Storage), również służy do automatycznego zapamiętywania wyszukanych stacji, ale ETM zapisuje znalezione stacje w osobnej pamięci i nie nadpisuje na zapisanych w banku pamięci stałej.

Odbiornik ten wyposażony jest w obie funkcje skanowania ATS i ETM oraz osobne banki pamięci.

Komórki pamięci stałej wykorzystamy do zaprogramowania swoich ulubionych częstotliwości – ręcznie lub zapisania dostępnych stacji odbieranych np. w domu dzięki skanowaniu ATS.

Funkcja ETM z kolei przyda się podczas wyjazdów ułatwiając nam w prosty sposób wyszukanie lokalnie dostępnych stacji radiowych i ich zapisanie ale bez kasowania z pamięci zaprogramowanych wcześniej stacji zaprogramowanych w pamięci stałej – ETM korzysta z osobnego banku pamięci (za każdym uruchomieniem skanowania z wykorzystaniem ETM ta pamięć jest nadpisywana).

Ponadto funkcja ETM umożliwia w prosty sposób wyszukanie stacji, których nie odnajduje ATS. Jest bardziej czuła, skanowanie ATS zapisuje automatycznie tylko stacje o silnym i stabilnym sygnale. Skanowanie ETM warto jest również uruchamiać używając odbiornika o różnych porach dnia – z uwagi na zróżnicowane warunki propagacji fal radiowych.


Pozostałe funkcje

Odbiornik posiada funkcję alarmu, która może budzić Cię Twoją ulubioną stacją radiową oraz elektroniczny termometr (odczyt możliwy w jednostkach Celcjusza (°C) lub Fahrenheita (°F).

Inne przydatne funkcje to : wielofunkcyjny wyświetlacz LCD z odczytem częstotliwości, siłą sygnału, zegarem, temperaturą, funkcja automatycznego wyłączania po zadanym czasie, 550 definiowalnych pamięci, blokada przycisków, wbudowana ładowarka wewnętrznych akumulatorów z portem USB i możliwością podłączenia i ładowania z komputera.

W zestawie : odbiornik, słuchawki stereo, dodatkowa drutowa antena kf, pokrowiec, pełna instrukcja w języku polskim.

Odbiornik dostępny jest w kolorze czarnym lub grafitowym.

Specyfikacja techniczna odbiornika:

– zakres odbieranych częstotliwości: FM: 87–108 MHz (stereo); MW: 522–1620 kHz (wybór kroku 9 kHz lub 10 kHz); LW: 153–513 kHz; SW: 2300–21950 kHz
– mikroprocesor DSP: SiLabs si4734  zapewniający wysoką czułość i selektywność odbiornika
– wybór szerokości odbieranego sygnału: 1, 2, 3, 4, 6 kHz
– funkcja ETM (Easy Tuning Mode) dla pasma FM, MW, LW i SW
– funkcja ATS (Auto Tuning Storage) dla pasma FM, MW, LW i SW
– liczba komórek pamięci: 550
– wielofunkcyjny podświetlany wyświetlacz LCD pokazujący m.in. częstotliwość, siłę sygnału, stosunek S/N (signal to noise; sygnału użytecznego do szumu)
– zegar elektroniczny (format 12/24 h) z alarmem i funkcją sleep timer
– wbudowany termometr elektroniczny (temperatura w °C lub °F)
– wejście line-in
– wejście dla anteny zewnętrznej
– wbudowane dwa głośniki zapewnijące odsłuch stereo oraz wyjście słuchawkowe
– wbudowany układ ładowania akumulatorków Ni-MH (złącze USB)
– zasilanie : 3 x AA baterie lub akumulatorki lub zasilacz USB 5V/250mA (nie dołączony)
– wymiary : 186 x 89 x 29 mm (L x H x W)
– waga : 315g (bez baterii)

Sugerowana cena detaliczna : 360,00 zł brutto