PL-505

Wysokiej klasy przenośny miniodbiornik globalny z układem DSP

Model PL-505 odbiera zakres fal długich, średnich, krótkich oraz UKF – emisje AM i FM.Tecsun PL-505 jest następcą wcześniej produkowanego modelu PL-606. Podstawowe różnice to nowy design obudowy oraz nowy bardziej funkcjonalne etui dla odbiornika (zapinane etui z cordury zamiast miękkiego materiałowego pokrowca-woreczka dołączanego do modelu PL-606).

Zbudowany jest w oparciu o układ serii si4734  produkowany przez Silicon Labs w USA z wykorzystaniem najnowszej techniki DSP (Digital Singal Processing). Dzięki efektywnemu układowi cyfrowej obróbki sygnału  odbiornik zapewnia niespotykane dotąd w tej klasie urządzeń doskonałe parametry odbiorcze .  Układ poprawia zarówno czułość odbiornika, selektywność, stosunek S/N sygnału użytecznego do szumu jak również skutecznie separuje zakłócenia.
Odbiornik posiada opatentowany system wyszukiwania stacji ETM (Easy Tuning Mode).

ETM (Easy Tuning Mode)

Funkcja jest podobna do stosowanej wcześniej ATS (Auto-tuning Storage), również służy do automatycznego zapamiętywania wyszukanych stacji, ale ETM zapisuje znalezione stacje w osobnej pamięci i nie nadpisuje na zapisanych w banku pamięci stałej.

Odbiornik ten wyposażony jest w obie funkcje skanowania ATS i ETM oraz osobne banki pamięci.

Komórki pamięci stałej wykorzystamy do zaprogramowania swoich ulubionych częstotliwości – ręcznie lub zapisania dostępnych stacji odbieranych np. w domu dzięki skanowaniu ATS.

Funkcja ETM z kolei przyda się podczas wyjazdów ułatwiając nam w prosty sposób wyszukanie lokalnie dostępnych stacji radiowych i ich zapisanie ale bez kasowania z pamięci zaprogramowanych wcześniej stacji zaprogramowanych w pamięci stałej – ETM korzysta z osobnego banku pamięci (za każdym uruchomieniem skanowania z wykorzystaniem ETM ta pamięć jest nadpisywana).

Ponadto funkcja ETM umożliwia w prosty sposób wyszukanie stacji, których nie odnajduje ATS. Jest bardziej czuła, skanowanie ATS zapisuje automatycznie tylko stacje o silnym i stabilnym sygnale. Skanowanie ETM warto jest również uruchamiać używając odbiornika o różnych porach dnia – z uwagi na zróżnicowane warunki propagacji fal radiowych.

Pozostałe funkcje

Odbiornik posiada funkcję alarmu, która może budzić Cię Twoją ulubioną stacją radiową oraz elektroniczny termometr (odczyt możliwy w jednostkach Celcjusza (°C) lub Fahrenheita (°F).

Inne przydatne funkcje to : wielofunkcyjny wyświetlacz LCD z odczytem częstotliwości, siłą sygnału, zegarem, temperaturą, funkcja automatycznego wyłączania po zadanym czasie, 550 definiowalnych pamięci, blokada przycisków, wbudowana ładowarka wewnętrznych akumulatorów z portem USB i możliwością podłączenia i ładowania z komputera.

W zestawie : odbiornik, słuchawki stereo, dodatkowa drutowa antena kf, pokrowiec, pełna instrukcja w języku polskim.

Odbiornik dostępny jest w kolorze czarnym.


Specyfikacja techniczna odbiornika:

– zakres odbieranych częstotliwości: FM: 87–108 MHz (stereo); MW: 522–1620 kHz (wybór kroku 9 kHz lub 10 kHz); LW: 153–513 kHz; SW: 2300–21950 kHz
– mikroprocesor DSP: SiLabs si4734 zapewniający wysoką czułość i selektywność odbiornika
– wybór szerokości odbieranego sygnału: 1, 2, 3, 4, 6 kHz
– funkcja ETM (Easy Tuning Mode) dla pasma FM, MW, LW i SW
– funkcja ATS (Auto Tuning Storage) dla pasma FM, MW, LW i SW
– liczba komórek pamięci: 550
– wielofunkcyjny podświetlany wyświetlacz LCD pokazujący m.in. częstotliwość, siłę sygnału, stosunek S/N (signal to noise; sygnału użytecznego do szumu)
– zegar elektroniczny (format 12/24 h) z alarmem i funkcją sleep timer
– wbudowany termometr elektroniczny (temperatura w °C lub °F)
– wejście dla anteny zewnętrznej
– wbudowany układ ładowania akumulatorków Ni-MH (złącze USB)
– zasilanie : 2 x AA baterie lub akumulatorki lub zasilacz USB 5V/250mA (nie dołączony)
– wymiary : 120 x 78 x 20 mm (L x H x W)
– waga : 145g (bez baterii)


Sugerowana cena detaliczna : 285,00 zł brutto