PL-360

Wysokiej klasy przenośny odbiornik globalny z DSP z zaczepem do paska i dodatkową anteną AM

Model PL-360 DSP odbiera fale krótkie, średnie, długie oraz UKF – emisje AM i FM.

Zbudowany jest w oparciu o układ serii si4734 produkowany przez Silicon Labs w USA z wykorzystaniem najnowszej techniki DSP (Digital Singal Processing). Dzięki efektywnemu układowi cyfrowej obróbki sygnału odbiornik zapewnia niespotykane dotąd w tej klasie urządzeń doskonałe parametry odbiorcze . Układ poprawia zarówno czułość odbiornika, selektywność, stosunek S/N sygnału użytecznego do szumu jak również skutecznie separuje zakłócenia.
Odbiornik posiada opatentowany system wyszukiwania stacji ETM (Easy Tuning Mode).


PL-360 DSP to odbiornik cechujący się doskonałą ergonomią użytkowania !

Firma TECSUN jako pierwsza stworzyła przenośny odbiornik o pionowym podłużnym kształcie dzięki czemu doskonale trzyma się go w dłoni i wygodnie operuje jedną ręką. Ponadto posiada klips do przypięcia go do paska spodni .

W górnej części posiada gniazdo do podłączenia dodatkowej anteny zewnętrznej. Dołączona do zestawu mała kierunkowa antena dla zakresu fal średnich i długich zdecydowanie poprawi odbiór słabszych stacji. Odpowiednie ustawienie obrotowej antenki zapewni wytłumienie sygnałów z niepożądanych kierunków.

ETM (Easy Tuning Mode)

Funkcja jest podobna do stosowanej wcześniej ATS (Auto-tuning Storage), również służy do automatycznego zapamiętywania wyszukanych stacji, ale ETM zapisuje znalezione stacje w osobnej pamięci i nie nadpisuje na zapisanych w banku pamięci stałej.

Odbiornik ten wyposażony jest w obie funkcje skanowania ATS i ETM oraz osobne banki pamięci.

Komórki pamięci stałej wykorzystamy do zaprogramowania swoich ulubionych częstotliwości – ręcznie lub zapisania dostępnych stacji odbieranych np. w domu dzięki skanowaniu ATS.

Funkcja ETM z kolei przyda się podczas wyjazdów ułatwiając nam w prosty sposób wyszukanie lokalnie dostępnych stacji radiowych i ich zapisanie ale bez kasowania z pamięci zaprogramowanych wcześniej stacji zaprogramowanych w pamięci stałej – ETM korzysta z osobnego banku pamięci (za każdym uruchomieniem skanowania z wykorzystaniem ETM ta pamięć jest nadpisywana).

Ponadto funkcja ETM umożliwia w prosty sposób wyszukanie stacji, których nie odnajduje ATS. Jest bardziej czuła, skanowanie ATS zapisuje automatycznie tylko stacje o silnym i stabilnym sygnale. Skanowanie ETM warto jest również uruchamiać używając odbiornika o różnych porach dnia – z uwagi na zróżnicowane warunki propagacji fal radiowych.

Pozostałe funkcje

Odbiornik posiada funkcję alarmu, która może budzić Cię Twoją ulubioną stacją radiową oraz elektroniczny termometr (odczyt możliwy w jednostkach Celcjusza (°C) lub Fahrenheita (°F).

Inne przydatne funkcje to : wielofunkcyjny wyświetlacz LCD z odczytem częstotliwości, siłą sygnału, zegarem, temperaturą, funkcja automatycznego wyłączania po zadanym czasie, 550 definiowalnych pamięci, blokada przycisków, wbudowana ładowarka wewnętrznych akumulatorów z portem USB i możliwością podłączenia i ładowania z komputera.

W zestawie : odbiornik, słuchawki stereo, dodatkowa antena AM, pokrowiec, pełna instrukcja w języku polskim.

Odbiornik dostępny jest w kolorze czarnym.


Specyfikacja techniczna odbiornika:

– zakres odbieranych częstotliwości: FM: 87–108 MHz (stereo); MW: 522–1620 kHz (wybór kroku 9 kHz lub 10 kHz); LW: 153–513 kHz; SW: 2300–21950 kHz
– mikroprocesor DSP: SiLabs si4734 zapewniający wysoką czułość i selektywność odbiornika
– funkcja ETM (Easy Tuning Mode) dla pasma FM, MW, LW i SW
– funkcja ATS (Auto Tuning Storage) dla pasma FM, MW, LW i SW
– liczba komórek pamięci: 450
– wielofunkcyjny podświetlany wyświetlacz LCD pokazujący m.in. częstotliwość, siłę sygnału, stosunek S/N (signal to noise)
– zegar elektroniczny (format 12/24 h) z alarmem i funkcją sleep timer
– wbudowany termometr elektroniczny (temperatura w °C lub °F)
– wejście dla anteny zewnętrznej AM
– antena kierunkowa AM w komplecie
– wbudowany układ ładowania akumulatorków Ni-MH (złącze USB)
– zasilanie : 3x AA baterie lub akumulatorki lub zasilacz USB 5V/250mA (nie dołączony)
– wymiary : 22 x 155 x 50 mm (L x H x W)

– waga : 125g (bez baterii)


Sugerowana cena detaliczna : 300,00 zł brutto